Országos pénzügyi versenyt nyert a GTK csapata
B. G.
Az idén 15 csapat indult a február 5-7. között megrendezett megméretésen, ahol ezúttal a Masped Logisztika Kft. versenytárgyalására kellett komplett árajánlatot készíteniük, amely négy részfeladatból állt: el kellett készíteniük egy, az árajánlat képzésére alkalmas Excel modellt, javaslatot kellett tenniük a megvalósítandó projektfinanszírozásra, s ehhez kapcsolódóan kellett eredmény-kimutatást és cash flow-t készíteniük. A csapatok fantázianévvel versenyeztek, a zsűri az értékelés egyetlen fázisában sem tudta, hogy melyik intézmény válogatottjával van dolga.
Konecsny Jenő ötödéves közgazdász hallgató a verseny komplexitását emelte ki.
- A feladat elég bonyolult volt; több kérdésre is választ kellett adnunk a megoldás során, melyek különböző szakterületeket érintettek. Elsősorban az Excel program és az Excel függvény használatára és pénzügyi tervezési ismeretekre volt szükségünk.
Baran Szilvia II. éves pénzügy MSc szakos hallgatónak a sűrű szó jutott az eszébe a versenyről.
- Sűrű volt a program, a feladat teljesen kész megoldására kicsit rövid volt az idő.
Évfolyamtársa, Juhász Gábor a csapatmunkára hivatkozott.
- A feladat megoldását úgy indítottuk, hogy ketten-ketten külön dolgoztunk. Az idő felénél-kétharmadánál kezdtünk összedolgozni, és a zsűri megítélése szerint egy elég jól működő modellt készítettünk.
Resperger Róbert ötödéves közgazdász hallgató a kreativitást emelte, mert ezt igé-nyelte a csapatoktól az esettanulmány.
A Profitvadászok néven indult csapatot dr. Borszéki Éva tanárnő verbuválta, aki már több sikeres egyetemi csapatot küldött a győri tudáscsatába. Robi és Jenő mellett szólt a rutin, hiszen ők már tavaly is indultak a versenyen. Szilvit és Gábort először e-mailen, majd személyesen kereste meg a tanárnő.
- Már másfél éve tanít bennünket - mondta Szilvia. - Előadásokat, prezentációkat tartottunk és pár szóbeli vizsgánk is volt.
- Szívén viseli évfolyamunk sorsát - tette hozzá Gábor. - A szakmai ismeretek mellett jó tanácsokkal is segítette versenyzésünket.
A versenyről Resperger Róbert elmondta, hogy pénteken kapták meg az esettanulmányt, majd három órán át ismerkedtek a feladattal. Szombaton 9 óra állt rendelkezésükre, ez alatt esszét, ppt-bemutatót és egy Excel fájlt kellett készíteniük. A nap végén az előzsűri az esszék alapján sorrendet állított fel és az első 8 csapat került a másnapi A döntőbe, a többi a B döntőbe. Vasárnap a szombaton elkészített prezentációt adták elő.
A zsűri kiemelte, hogy a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar győztes csapatának modellje volt a ténylegesen működőképes, mert az inputok változtatása esetén is azonnal megfelelő eredményt tudott szolgáltatni. A csapattagok szerint nagy előnyükre szolgált, hogy Resperger Róbert jól érti az Excel használatát. Több csapat csak egyetlenegy árajánlatot adott az ügyvezető kezébe, hogy ezzel menjen a versenytárgyalásra, nem volt például B tervük. A gödöllőiek által alkotott modellel bármennyi tervet el lehetett készíteni az esettanulmány keretében. Dr. Borszéki Éva meghatottan fogadta a győzelem hírét tanítványaitól, s elmondta nekik: ez az egyetem elismertségét is erősíti.