Veterán Atlétikai EB

A Nyíregyházán július közepén megrendezésre került 17. Veterán Atlétikai Európa Bajnokságon a Szent István Egyetem három veterán versenyzője indult és szép sikereket értek el. A versenyen 35 érmet szerzett európai ország 3200 versenyzője vetélkedett 10 napon keresztül különböző korosztályokban és versenyszámokban.

A legjobb eredményt Szörényi István testnevelő tanár érte el, aki rúdugrásban 300 cm-s eredményével a dobogó második fokára állhatott, és diszkoszvetésben is kitett magáért, ahol 42,53 m-s dobásával az előkelő 5. helyet szerezte meg a 26 fős mezőnyben.

Sebestyén Zoltán a matematika tanszék tanára maraton futásban az élmezőnyben végezve, 2 óra 58 perces idejével a kiváló 4. helyezést érte el, valamint csapatversenyben az első helyezett magyar csapat tagja volt.

Szabó István, a Testnevelési és Sportintézet dolgozója is méltó módon képviselte egyetemünket, hiszen 10.000 méteren a nagy létszámú mezőnyben az értékes 7. helyet szerezte meg 38.29-es idővel. Maraton futásban a 13. helyen végzett 3 óra 23 perces idővel, ami a 40 fokos melegben komoly teljesítmény volt.