Mérnökinformatikai Központ
A Nemzeti Fejlesztési Terv 340 millió forintos támogatásával és 45 millió forint önrészből, a meglévő laboratórium-együttes rekonstrukciójával hozott létre korszerű Mérnökinformatikai Központot a Gépészmérnöki Kar. A létesítményt március 31-én dr. Németh Imre államtitkár és dr. Solti László rektor adták át. Az 1960-as években készült épület dr. Ruda Győző tervei szerint született újjá. A kivitelezés során egyetlen fát sem vágtak ki a környezetében.
A fejlesztés a Mechanikai és Géptani Intézet meglévő laboratóriumának a bővítésére és a szakterületi technológiához elengedhetetlen infrastruktúra kialakítására irányult.
A Humán Erőforrásfejlesztés Operatív Program keretében az épület területét emeletráépítéssel 1200-ról 1900 négyzetméterre bővítették. Dr. Szabó István dékán elmondta, hogy az akadálymentesített terek munkaállomásainak számát százhússzal növelték. Egyszerre 250 hallgatót tudnak fogadni. Húsz férőhely esetében ipari környezetben használatos hallga-tói számítógépes munkaállomásokat alakítottak ki.
A központ technológiai infrastruktúráját is fejlesztették: kiépítették a pneumatikai hálózatot, korszerűsítették az elektromos hálózatot és a világítást. Integrált létesítménymenedzsment rendszer is működik, videofelügyeleti és biztonsági rendszerrel, beléptetéssel és jogosultságkezeléssel. A kismamákra gondolva pelenkázó helyiségeket is kialakítottak.
Dr. Németh Imre államtitkár szerint a mérnökinformatikai központ szolgáltatásaira a felnőttképzésben is óriási igény van. A beruházás elősegíti, hogy az egyetem egésze olyan innovatív pályára álljon, melyről további európai uniós fejlesztési források elnyeréséért indulhat versenybe.
Az ünnepségen Pro Negotio Universitatis rektori elismerést vett át Kapás Pál vezérigazgató, Nemes Lajos ügyvezető igazgató, dr. Köpeczi Bócz Tamás főigazgató, dr. Kátai László szakmai vezető, dr. Hentz Károly igazgató és dr. Ruda Győző főtervező.
Dr. Beke János rektorhelyettes pohárköszöntőjében elmondta, hogy a mérnökinformatikai központban találkozik a gépészmérnökség és annak leghatékonyabb infrastrukturális támogatása, az informatika. A pályázat megvalósításáról szólva felidézte, hogy nagy kérdés volt az önrész biztosítása. Ezt részben eszközvásárlással oldották meg, részben személyes áldozatvállalással: a projektmenedzsment ugyanis saját fizetésének egy részéről mondott le azért, hogy a pályázat önrésze meglegyen. Ezért külön is megköszönte az érintettek munkáját.
Balázs Gusztáv képriportja