Nyílt nap – harmadszor
A GTK február 9-én is tartott nyílt napot - a harmadikat a felsőoktatási felvételi időszakban. A földszinti rektori díszterem újra zsúfolásig megtelt fiatalokkal. Talán még többen is eljöttek mint a legutóbbi nyílt napra, hiszen már csak pár nap volt hátra a felvételi jelentkezések február 15-i határidejéig.
- Ismerős arcokat látok önök között, azok arcát, akik január 19-én is itt voltak - mondta bevezető előadásában dr. Villányi László dékán. - Ezek szerint még nem döntöttek. Nekem és a részletesen tájékoztató szakvezetőknek viszont az a feladatunk, hogy az önök meggyőzésével hozzájáruljunk ahhoz, hogy ebből a kitűnő társaságból minél többüket hallgatóvá tudjuk fogadni szeptemberben. Ehhez igyekszünk segítséget adni, de a döntés felelőssége az önöké.
A kar vezetője hozzátette, hogy mintegy 600 elsős kezdhet a GTK-n ősszel, majd így folytatta: - Ha a kormány tartja magát ahhoz a döntéséhez, hogy pontsorrendben kapják az államilag finanszírozott helyeket az egyetemek és főiskolák, akkor ez a létszám növekedhet. Mi ebben vagyunk érdekeltek és nem abban, hogy az államilag finanszírozott helyeket intézményekre bontsák le. Hozzánk ugyanis magas pontszámú hallgatók jelentkeznek és a megítélésünk is jó. A HVG Felvi-rangsorában a gazdaságtudományi karok között 41-ből az 5. helyen állunk, ott vagyunk az elején.
Dr. Villányi László arról is szólt, hogy a GTK-n professzorok, akadémiai doktorok, minősített fiatalok tanítanak. A kar igyekszik megtartani piaci pozícióját, sőt előbbre kíván lépni.
Az agrár, bölcsészettudományi, gazdaságtudományi és társadalomtudományi képzési területekhez tartozó szakok kutatásokkal alátámasztottak, s minden reményük megvan a hallgatóknak arra, hogy ne csak három évet, az alapképzést végezzék el Gödöllőn, hanem itt is jelentkezhetnek valamelyik mesterképzésre, majd ambícióik és tehetségük szerint a doktorképzésre is.
A kar agrárhagyományai azért is értékesek, mert sok esetben előnyt jelentenek a tanulásban és az elhelyezkedésben. Az uniós csatlakozásunk utáni agrárszabályozás például döntően közgazdasági ügy és a GTK a gyakorlat számára képez szakembereket.
A kampusz többkarúságának előnyeit is ecsetelte dr. Villányi László megemlítette, hogy a hallgatók a nem gödöllői karok ismeretanyagában is elmélyülhetnek.
A kar dékánja kiemelte, a kampusz és az egyetemet befogadó város is kulturált, szép környezetben található, Gödöllő fejlődő település, kiváló közlekedési kapcsolatokkal, az értelmiségképzést elősegítő humán értékekkel. Nem feledkezett meg az új, hotel színvonalú diákotthon említéséről sem.
A program továbi részében a szakvezetők adtak részletes tájékoztatást és válaszoltak az érdeklődők kérdéseire. Levetítették az Ahol a jövő kezdődik című filmet, ami után a Tallér című kari felvételi magazin és a szakokat még részletesebben leíró szórólapok kínáltak olvasnivalót a hazautazásra és a jelentkezési lapok „helyes" kitöltéséhez a fiataloknak.