A komfortos kampusz

Hat mesterszakon hirdetett felvételt a Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara a következő tanévre. Ezeket már több főiskolán népszerűsítette, ám a jelentkezési időszak hajrájához közeledve Gödöllőn is nyílt napokat rendezett az MA/MSc szakok iránt érdeklődők számára.

A február 23-i nyílt napon dr. Villányi László dékán mondott köszöntőt, majd volt hallgatók beszéltek arról, miért jó a GTK-n tanulni. Bemutatták a kar Ahol a jövő kezdődik című filmjét, végül a szakvezetők konzultáltak a megjelentekkel a Marketing, a Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, a Pénzügy, a Regionális és környezeti gazdaságtan, a Vezetés és szervezés, valamint a Vidékfejlesztési agrármérnöki szakok specialitásairól.

A GTK a bolognait megelőző képzési struktúrában számottevő tapasztalatot szerzett a főiskolai végzettségűeket egyetemi diplomához segítő kiegészítő képzésben. Ezt hosszú időn keresztül és nagy hallgatói létszámmal végezte, ezért is vonzó lehet az immár mesterképzésre jelentkezők számára, hangsúlyozta dr. Villányi László, hozzátéve: lehetőség szerint formális akadályokat nem állítanak a továbbtanulás elé. Kiemelte: a GTK tanárai színvonalas képzést ígérnek. A tanulási környezet kiváló: szállodaszintű új és felújított kollégiumokat lehet igénybe venni, a kar hallgatói motivációs programmal ösztönzi a tanulmányokat.

 Dr. Csepi Lajos, a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ főigazgatója elsőként a gödöllői egyetem rugalmasságát említette, amely az itt művelt tudományterületek színes választékából adódik. Azután a tanulás és a szórakozás komfortját dicsérte. Az egyetem itt igazi kampuszt alkot. A kollégiumból percek alatt elérhetők az oktatási épületek. Kamatostul megtérül, vélekedett, ha a hallgató jól ki tudja használni a nap 24 óráját. Emellett a főváros közelsége lehetővé teszi, hogy diákok találkozzanak a kulturális és művészeti élet vezető személyiségeivel. Hozzátette: az egyetemen tanít például Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke - akitől igazán érdemes tanulni és ezt kevés más egyetemen lehet megtenni.

 Csonka Tibor, az OTP Bank NyRt Budapesti Régiójának értékesítési vezetője 2002-ben végzett a GTK-n. Közben, az Erasmus program segítségével, egy félévet Dániában tanult. Ugyanazt, mint itthon, de más szemléletben. Ugyancsak a SZIE szervezésében brókernek is kiképezte magát, amit közvetlenül hasznosít a bankszakmában. Jelenleg doktorandusz hallgató. S mivel egyetemista évei alatt elvégezte a vadgazda szakirányt a SZIE-n, hozzáértőbben áldozhat vadász szenvedélyének is. Hozzátette: a régi kollégiumi barátságokat sokan, így ő is, tovább ápolják.

 Pekár István, a Duna TV volt elnöke nógrádi gyerekként érkezett a gödöllői egyetemre 30 évvel ezelőtt. Az irodalom, a történelem és a művészetek iránt érdeklődő fiatalként ezen a szakegyetemen is jól érezte magát. Kezdetben mezőgazdasági szaklapoknál dolgozott, majd a vidékszociológia és a regionalizmus kérdései felé fordult a figyelme. A Duna TV elnöksége idején nyerte el a Világ legjobb kulturális televíziója UNESCO díjat. Munkája során azt tapasztalta, hogy a műsorokba meghívott agrárszakemberek rendre nyitottabban, szabadabban, bátrabban nyilatkoztak a többieknél.

 Sipos Judit tavaly végzett Gödöllőn a gazdasági agrármérnök szakon, vidékfejlesztési szaktanácsadási szakirányon. Egy éve úgy nyilatkozott, a legszebb éveit töltötte a SZIE-n. Most, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal szerkezetátalakítási támogatások jogcímfelelőseként hozzátette: a leghasznosabb időt is itt töltötte el. Tudását a mindennapokban használja, persze, egy pályafutás kezdetén semmi sem megy könnyen. De a sokrétű képzésben megszerzett ismeretei mellett az is segíti őt, hogy gyakran visszatér az alma materbe, nem szakadt még el a pezsgő egyetemi élettől.

 Dr. Velikovszky László címzetes egyetemi tanárról, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Európai Uniós Közbeszerzési Koordinációs és Szabályossági Egység igazgatójáról munkaköre alapján nem könnyű elképzelni, hogy egyetemista évei alatt diszkós volt és a latin táncok világában is otthonosan mozgott. Meghatározta karrierjét, hogy az országban először Gödöllőn indult angol szakfordító szak hallgatója lett. Tanulmányai hazánk európai uniós integrációjának folyamatával párhuzamosan vezették nemzetközi pályára. A szakfordító szakon végzett 30 fiatalból 27 ma is az Európai Unió intézményrendszerében dolgozik. Dr. Velikovszky László doktorandusz éveit is beszámítva, több mint tíz alkalommal vett részt külföldi programban, részképzéstől konferenciákig és máig nem szakadt el az egyetemtől, ahol oktatási feladatokat vállal.

Balázs Gusztáv felvételei