Állatorvos-doktorokat avattak
Az Állatorvos-tudományi Karon november 28-án tartották a doktorrá avató ünnepséget. A magyar nyelvű állatorvos képzésben 56, az angol nyelvűben 42 hallgató fejezte be tanulmányait és kapott állatorvos-doktor oklevelet. A kar alkalmazott zoológus szakán 13 hallgató végzett. Az esemény alkalmából kitüntetéseket és díszokleveleket is átadtak.
Az oktatási és kulturális miniszter Pedagógus Szolgálatért Emlékérmet adományozott dr. Muray Tibor egyetemi adjunktusnak az Élettani és Biokémiai Tanszék nyugalmazott munkatársának. A szenátus címzetes egyetemi docensi címet adományozott dr. Palya Vilmosnak. A Szent István Egyetem Babérkoszorú hallgatói fokozata kitüntetést az állatorvos szak végzős hallgatója, Müller Linda kapta a hallgatói önkormányzatban végzett lelkiismeretes munkájának elismeréseként.
A doktorrá avató ünnepségek évről-évre visszatérő megható eseménye a jubiláló kollégák köszöntése. A Magyar királyi József Nádor Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem Mezőgazdasági és Állatorvosi Karán 1938-ben végzett kolléga rubin, az 1943-ben végzettek vasoklevelet, a magyar Agrártudományi Egyetem Állatorvostudományi Karán 1948-ben végzettek gyémánt díszoklevelet, az 1958-ben az önálló Állatorvostudományi Főiskolán végzettek pedig arany díszoklevelet vehettek át.
A legmagasabb egyetemi kitüntetésben, a tiszteletbeli "Honoris Causa" doktori címben részesült dr. Jörg Andreas Auer professzor, a zürichi egyetem Lóklinikájának vezetője.
Auer professzor az állatorvosi csontsebészet (AO Vet) világszervezetében tölt be vezető szerepet. 1990-ben megalapította az Európai Sebészi Kollégiumot (ECVS-t) Lenzburgban. Ez a kollégium azon kevesek közé tartozott, ahol az alapító tagoknak is le kellett rakni a vizsgát ahhoz, hogy a sebészi kollégium diplomásaivá válhassanak. E kollégiumnak éveken át az elnöki posztját töltötte be, jelenleg a kollégium irodájának vezetője.
Prof. Jörg Auer az elmúlt három évben kimagaslóan támogatta a kar, s ezen belül a Nagyállat Klinika munkáját. Az Európai Állatorvosi Sebész Kollégium alternatív rezidensének, Bodó doktornak a vezetőjeként nyolc alkalmon át összesen 21 műtéti napon vett aktívan részt napi 10 órában 105 ló műtétjénél. Ezzel nagy lendületet adott a Nagyállat Klinika szakmai fejlesztésének. Ezen felül további négy alkalommal végzett bemutató műtéteket bonyolult ortopédiai esetek kapcsán a Nagyállat Klinikán. A gyümölcsöző kapcsolat eredményeként a Nagyállat Klinika egyik munkatársa 2008-ban elnyerte a Svájci Állatorvosi Fakultás rezidensi állását.
A honoris causa doktori cím adományozásával köszönték meg Auer professzor úrnak, hogy szemléletformáló egyéniségével közelebb hozta a klinikák munkatársait az európai állatorvosi kollégiumokhoz való csatlakozáshoz, mely az elmúlt évtized során nélkülözhetetlen tendenciájává vált minden Európai Állatorvosi Fakultásnak.
A kari tanács ebben az évben - követve a korábbi hagyományokat - titkos szavazással Halasi Andrásnét (Állattenyésztési, Takarmányozástani és Laborállat-tudományi Intézet), Majzik Illést (Nagyállat Klinika), Somogyi Lászlónét (Kórbonctani és Igazságügyi Állatorvostani Tanszék és Széll Dánielt (Anatómiai és Szövettani Tanszék) részesítette dékáni dicséretben.