Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció Április 18-20-ig a Pedagógiai Kar adott otthont a Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció konferenciájának. DR. VIRÁGNÉ DR. HORVÁTH ERZSÉBET SZIE PK, ügyvezető elnök A konfer
Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció
Április 18-20-ig a Pedagógiai Kar adott otthont a Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció konferenciájának.
DR. VIRÁGNÉ DR. HORVÁTH ERZSÉBET
SZIE PK, ügyvezető elnök
A konferencián 20 felsőoktatási intézmény 26 karának 97 főiskolai és egyetemi hallgatója 83 dolgozattal képviseltette magát, és 9 tagozatban mutatta be és védte meg pályamunkáját.
A konferencia tagozatai:
Alkalmazott pedagógiai
Anyanyelv pedagógiai
Idegen és kisebbségi nyelvek pedagógiája
Informatika-pedagógia és pedagógiai informatika
Művészetpedagógiai
Óvodapedagógiai
Sajátos nevelésűek pedagógiája
Társadalomtudományok pedagógiája
Természettudományok pedagógiája
A főzsűri 9 első, 10 második, 7 harmadik és számos különdíjat adott ki. A Szent István Egyetem rektorának különdíját a Boczonádi Zsuzsanna – Kis Adrienn szerzőpáros vehette át; a Pedagógiai Kar dékánjának különdíját Horváth Dorottya Csenge, a Nyugat-magyarországi Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karának hallgatója nyerte el.
Az OTDT Prezentációs Díjára Nagy Edinát, a Pedagógiai Kar I. díjas hallgatóját jelölte a főzsűri. A Pro Scientia Társaság különdíját Kontai Tünde, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának hallgatója kapta meg.
A konferenciát dr. Szendrő Péter, az OTDT elnöke nyitotta meg. Előadásában hangsúlyozta, ahhoz, hogy a tudományos diákkörök életképes szakmai műhelyekké váljanak, a tehetséges diáktudósok mellett szükség van azokra a műhelyteremtő tudós tanárokra is, akik hivatásuk szerves részének tekintik a tehetségek felkutatását, segítését; akik oktatói-kutatói életművükkel folyamatos önképzésre ösztönző példát mutatnak.
Dr. Szécsi Gábor, az OTDT alelnöke a záróünnepségen értékelte a konferencia eredményeit; majd dr. Poór Zoltán, a szakmai bizottság elnöke, a szakmai tagozatok munkáját elemezte.
A szekciókonferencia védnöki szerepét dr. Czeizel Endre orvosgenetikus töltötte be, aki A legnagyobb természeti kincsünk az emberi tehetség címmel tartott felejthetetlen előadást.
A rendezvényt megtisztelte jelenlétével dr. Solti László rektor és dr. Hornok László rektorhelyettes, továbbá a Szent István Egyetem dékánjai: dr. Borzán Anita, dr. Fodor Lajos, dr. Lipcsei Imre, dr. Puskás János és dr. Villányi László; továbbá Klemmné Gonda Zsuzsa, a Pro Scientia Aranyérem bizottságának képviselője; Hamza Zoltán Gábor, Békés megye képviselőtestületének térségi tanácsnoka és Hodálik Pál, Szarvas város alpolgármestere.
A konferencia teljesítette küldetését, a diáktudósok ünnepi seregszemléjévé vált, melyet a szakmai-emberi „találkozások” avattak, ezen túl, különleges alkalommá.
INFORMATIKA-PEDAGÓGIA ÉS PEDAGÓGIAI INFORMATIKA
III. Stephan Nóra – Pápai Tünde Konzulensek: Dr. Katona Krisztina PhD, Szabóné Balogh Ágota
SAJÁTOS NEVELÉSŰEK PEDAGÓGIÁJA
I. Nagy Edina Konzulens: Lestyán Erzsébet
KÜLÖNDÍJAK: OTDT Prezentációs Díjra történő jelölés Nagy Edina; Nagy Csilla – Szabó Brigitta legjobb szarvasi szerzőpáros közti együttműködésért – ajándékutalvány, Bakula és Rácz Fotólabor; Online publikálási lehetőséget kapott az Önkonet Kft. honlapján Nagy Edina; Legjobb technikai prezentációért díjat kapta Nagy Edina