Versenyben – kontinenshatárok nélkül

 

Szeptember 7-én immár hetedik alkalommal került megrendezésre az Újságírók és Barátaik Fogathajtó és Főzőversenye, mely igen nagy népszerűségre tett szert az elmúlt években, mivel lehetőséget nyújt egy kis kötetlen kikapcsolódásra. A Főtitkári Hivatal is képviseltette magát a rendezvényen egy nemzetközi sátor felállításával, ahol az érdeklődők az arab konyha egy-két ételkülönlegességével is megismerkedhettek. Az esemény alkalmából ellátogatott Gödöllőre többek között a Líbiai Népi Iroda kulturális attaséja, Soliman O. Bnmskin, a kazah nagykövet, Ibrajev Rashid Turarovics és Mobarak Rashed Mobarak Al-Bua'anain, Katar nagykövete is.

  Ismét látogatást tett intézményünkben az amerikai Murray State University delegációja szeptember 10. és 13. között. A három oktató közül Dr. Bill Payne már korábban is járt egyetemünkön, mint vendégoktató, Dr. Jay Morgan és Dr. Dwayne Driskill pedig először érkezett Magyarországra. Itt tartózkodásuk alatt a Murray State University-vel kialakított kooperáció bővítési perspektíváiról tárgyaltak a karok és a nyelvi képzés képviselőivel. Ennek köszönhetően 2007. szeptemberétől már hallgatóink is bővíthetik a szakmai-és nyelvtudásukat az Egyesült Államokban, illetve a Szent István Egyetem is tárt kapukkal várja azokat az amerikai hallgatókat, akik szívesen vennének részt magyarországi részképzésben. 

  Dr. Scheiber Pál külügyi rektorhelyettes szeptember 21. és 23. között részt vett a Dunai Rektorok Konferenciájának éves ülésén, melynek idén a szlovéniai Maribor Egyetem adott otthont. Az ülés témája a Lisszaboni Határozat, ill. az európai felsőoktatás ebből eredő feladatainak, elért eredményeinek megtárgyalása volt. A határozat fő célként tűzte ki, hogy 2010-re az Európai Unió a világ egyik legfejlettebb tudásalapú társadalmává váljon, azonban a félidőben elvégzett felmérések korántsem reménykeltők, az unió által kitűzött dátum nem tartható. Mindenesetre a lisszaboni stratégia mielőbbi teljesítéséhez újabb direktívák kerültek elfogadásra, melyek elősegíthetik az integrációs törekvések és folyamatok erősödését. A konferencia előadásai is a Duna-régió és az európai egyetemek modernizálásával, versenyképességük növelésével foglalkoztak.

  Intézményünkbe látogatott november 7-én India nagykövete, Mr. Ranjit Rae. Dr. Molnár József rektor, Dr. Scheiber Pál külügyi rektorhelyettes és Dr. Villányi László dékán fogadták a magas rangú vendéget. Látogatásának célja az országaink közötti kapcsolat megerősítése, csereprogramok kialakítása. Egyetemünk hallgatói között már több indiai hallgató is van, a közeljövőben várhatóan növekszik majd a számuk. A nagykövet úr látogatása során előadást is tartott, mely nagyszámú érdeklődőt vonzott. Az előadás során hazája helyzetéről, erősségeiről, és a térségben betöltött szerepéről beszélt a rektori díszteremben. Az Indiával való eddigi sikeres együttműködés szignifikáns példája, hogy idén novemberben a Szent István Egyetem több indiai egyetemmel közösen megpályázott és elnyert egy konzorciumot az Európai Unió Asia-Link programjának keretében, melynek témája a vállalkozásfejlesztés. Az egyetem és az érintett hallgatók tevékeny részt vállalnak a konzorcium kutatási feladatainak ellátásában.

Taxonomy upgrade extras: