Deák Nagy Marcell világbajnoki ezüstérme

Magyar síkfutó először nyert érmet junior VB-n, s ez az atléta a GEAC sportolója, Deák Nagy Marcell.

Néhány hónap távlatából is csodálatos érzés visszatekinteni a hírre. Benkő Ákos mesteredző tanítványa a legjobb idővel, 46.23 mp-cel jutott be a 400 méteres síkfutás döntőjébe a kanadai Monctonban zajló junior atlétikai világbajnokságon.

„A 400 m-es síkfutás döntőjében (július 23-án, magyar idő szerint péntek éjjel) Deák Nagy Marci a 4-es pályát kapta, felette két pályával rajtolt Kiran James /GRN, az idei junior világranglista vezető (45,01). A rajt után nagyon nekilendült a grenadai, de a mi fiunk nemhogy lemaradt volna tőle, hanem 250 m-nél a közelébe ért, 340 m-nél meg mellé!

Ezt a nagy iramot a többiek nem tudták követni, így az utolsó 50 méteren hatalmas előnyre tett szert Kiran James és Deák Nagy Marcell. A véghajrában most még erősebb volt James /45,89 mp, de Marci ezüstérmet érő második helyét senki nem veszélyeztette /46,09 mp. Legszebb álmainkban sem gondoltuk, hogy magyar 400-as fiú érmes lesz a junior VB-n egy olyan versenyszámban, ahol európaiak nagyon nem szoktak labdába rúgni. De ezen az estén Marci megvalósította a bravúrt” – tudósított a Magyar Atlétikai Szövetség honlapján (masz.hu) Molnár Ferenc.

Deák Nagy Marcellel lapunk májusi számában közöltünk interjút.

*

Magasugrásban dicséretesen versenyzett a GEAC másik sportolója, Fayojomi Viktor, aki teljesítette a 214 cm-es magasságot, de volt egy rontása 205 cm-en, így a 13. lett - amivel pont lemaradt 12-es döntőről.