Tisztújítás az Óvó- és Tanítóképzők Egyesületében


Március 11-én ünnepélyes keretek között ülésezett Budapesten az Óvó- és Tanítóképzők Egyesülete (ÓTE). Az ÓTE az 1889-ben megalakult Tanítóképző Intézeti Tanárok Országos Egyesülete hagyományainak ápolója, haladó szellemi örökségének vállalója és továbbvivője. Az 1992-ben Baján, az Eötvös József Tanítóképző Főiskolán újjáalakult Egyesület neve, tevékenysége kiegészült az óvóképzéssel.

SZAKÁCS MIHÁLYNÉ DR.

ny. dékán, főiskolai tanár

A pedagógusképzésben a szakmai érdekeket az ÓTE és a Tanárképzők Szövetsége képviseli más szakmai szervezetekkel karöltve. A tizenhét intézményt összefogó egyesület az óvó-tanítóképzők szakmai tevékenységét koordinálja, érdekeit érvényesíti a képzésben és a tudományos kutatásban. Képviseletet biztosít a felsőoktatás különböző szervezeteiben. Szakmai tapasztalatok révén segíti a képzési tartalmak összehangolását. Részt vesz közös akciók, tudományos ülések, ünnepi rendezvények szervezésében. A Tükör címmel megjelenő kiadványában kínál publikálási lehetőséget az intézmények oktatói számára, teszi közzé a tudományos kutatási eredményeket.

A márciusi küldöttgyűlés a leköszönő elnökség helyébe lépő elnököt és alelnököt választott. Dr. Cseh Sándor, elnöki beszámolóját követően, lemondott tisztségéről. Szakács Mihályné dr., a SZIE Pedagógiai Karának főiskolai tanára, alelnökként köszönte meg a tagság bizalmát. Gaál Sándorné, a SZIE Pedagógiai Karának főiskolai docense a testnevelés szakmai tagozatának vezetőjeként búcsúzott.

Az elnökség és az alelnök munkáját ismerték el és köszönték meg az Óvó- és Tanítóképzők Egyesülete Plakettjével.

Az új elnökség választásának eredményeként szavazott bizalmat a küldöttgyűlés dr. Lipcsei Imre főiskolai tanárnak, a SZIE Pedagógiai Kar dékánjának, aki a következő ciklusban az Óvó- és Tanítóképzők Egyesületének elnökeként képviseli a rangos egyesületet. Székfoglaló programja az új szervezeti keretekben működő óvó- és tanítóképzés lehetőségeit tárta fel. Hangsúlyozta az együttműködés jelentőségét és az új kihívásoknak megfelelés szükségességét, a szakma presztízsének fokozását.