Atlétikai eredmények

Az Országos Diákolimpia mezei futó döntőjében Pápai Márton, a GEAC sportolója, a Premontrei Gimnázium tanulója nagyon szép győzelmet aratott. Három nappal később, a kismaratoni országos bajnokságon is szép, megnyugtató győzelmet szerzett.

Ezen a versenyen még két bajnokságot nyert az utánpótlás gárda. Bencsik Dániel egyéniben és a serdülő csapat (Szénási Csanád, Jenes Zoltán és Kozár Zalán).

A tiszaújvárosi Atlétikai Világnapon viszonylag kevesebben indultak a GEAC-ból. Jobb eredmények: Fayojomi Dávid 210 cm-el nyerte a magasugrást. Egyik öccse, Viktor 202 cm-el nyerte a saját kategóriáját, míg Christopher 185 cm-el a 3. lett. A serdülőknél Rendik Zsófi 59.2-es eredménnyel 400 m-t nyert. Berényi Iván gerelyhajításban 51 m felüli eredménnyel második lett.

Lezajlottak a középiskolás elődöntők, amikből a GEAC ifjúsági és utánpótlás válogatott hazai élvonalbeli sportolói minden gond nélkül a döntőkbe jutottak: Hordós Evelin 100, 200 m, Deák Nagy Marcell 200, 400 m, Jilly Krisztina több számban is, Komiszár Krisztina 100, 200 m, Ambrus Lóránt gerely, Váraljai Zoltán gerely, Pápai Miklós 400, 800 m.