Hagyományok ápolása
JENEI ANETT, KÁRAI CSILLA
A békéscsabai Gazdasági Kar művelődésszervező szakirányon tanuló minden hallgatója a harmadik tanulmányi évben, a művészettörténet óra keretében találkozhat a különböző földrajzi tájegységek hagyományainak részletesebb bemutatásával.
Elméleti és gyakorlati előadások keretein belül is megismerkednek az ősi szokásokkal, viseletekkel, használati eszközeikkel, a tájegységek ünnepeivel. A gyakorlati előadáson lehetőségük van az egyéni és csoportos munka kipróbálására is. A hallgatók bepillantást nyernek olyan gyönyörű munkák elkészítésének a technikájába, amelyeket legtöbben ma már csak múzeumokban láthatnak, vagy a szerencsésebbek nagyszüleik polcain. Ezzel is nagy tapasztalatot szereznek a leendő művelődésszervezők, s ez munkahelyükön komoly segítséget nyújt majd a gyakorlatban.
A művelődésszervezők munkája nagyban befolyásolja egy közösség belső és külső értékeinek a kialakulását, leegyszerűsítve azt, hogy az emberek mit tartanak fontosnak, és értékesnek. Ehhez először a szakemberben kell megerősödni a megfelelő értékrendnek.
A múlt, őseink élete és a környezete mindig érdekes és értékes, úgy érzem, kötelességünk hogy megfelelő módon ápoljuk.