Ahol a szóvivő is kérdezett
Másodszor adott otthont a Szent István Egyetem gödöllői kampusza a Felsőoktatási Média Konferenciának, március 31-én és április 1-jén. Az eseményen részt vevő újságírók, szerkesztők, a nyomtatott és az elektronikus sajtó képviselői a média műfajelméleten túlmutató kérdéseiről, az uniós soros elnökségről és a közösségi média új lehetőségeiről bővítették ismereteiket.
A tizedszer jelentkező, jubileumi rendezvényre az ország minden tájáról csaknem húsz intézmény újságírói, szerkesztői regisztráltak, többek között a házigazda Szent István Egyetemről, az Eötvös Loránd Tudományegyetemről, a pécsi, a szegedi, a debreceni és a miskolci egyetemről. A rendezvényt dr. Solti László, a SZIE rektora nyitotta meg. Beszédében hangsúlyozta a fiatalság és a diákság jövőformáló szerepét, kiemelte a tájékozottság és a megfelelő véleménynyilvánítás fontosságát. „Külön öröm számomra, hogy már második alkalommal adhatunk helyszínt az egyetemi véleményformáló sajtómunkások éves találkozójának a Szent István Egyetem gödöllői kampuszán, idén a soros uniós elnökség helyszínén. Megtiszteltetés továbbá, hogy a konferencián ünnepélyes díjátadó keretében ismerhetjük el a diákújságírók munkáját és adhatjuk át a csaknem húsz elismerő díjat, kezdve az Év Fotója kategóriától egészen az Év Írása kategóriáig.”
A nyitó előadást dr. Fábián Zsolt, Gödöllő alpolgármestere tartotta az Európai Unió Tanácsának gödöllői magyar elnökségéről, a Digitális Megújulási Programról pedig Urbán Viktor, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium képviselője számolt be. A fesztiválipar kulisszatitkait és tapasztalatait osztotta meg a fiatalokkal a Hegyalja fesztivál marketing vezetője, Bukovinszky Béla. A bemutatott werkfilm kellő humorral népszerűsíti a zenei fesztivált, alátámasztva a közösségi média szerepét a kommunikációban.
A diákújságírók aktívan vettek részt Nagy Anna kormányszóvivő (képünkön) és dr. Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár egyórás interaktív kommunikációs tréningjén. A fiatalok kérdései kitértek a nemzetközi és belföldi kommunikációra, a hírek és kormányzati döntések előkészítésére, illetve nyilvánosságra hozatalára, de nem utolsó sorban a friss diplomások számára megpályázható kormányzati kommunikációs munkakörök elvárásaira, lehetőségeire is. Szó esett Kovács Zoltán és Nagy Anna egy napjáról is, de aktuális témákról, mint a diplomáciai kommunikációról, vagy a fiatalokat is megszólító Regenerációról, és a médiatörvényről is kérdezhettek az egyetemi médiamunkások.
(edupress.hu)
(További részletek a 16. oldalon olvashatók.)