Bemutatkozott a Magyar Tudományos Művek Tára

A Magyar Tudományos Akadémia elnökségi állásfoglalása értelmében 2009. július 1-jén megalakult a Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT), a kutatók és kutató szervezetek által készített tudományos művek és más szellemi alkotások nemzeti adatbázisa, azzal a céllal, hogy az egyéni és intézményi tudományos és más szellemi alkotások nemzeti adatbázisa legyen, forrásként szolgáljon a hiteles tájékoztatáshoz és tájékozódáshoz, valamint a tudományos teljesítmény értékeléséhez.

Az adatbázishoz a Szent István Egyetem is csatlakozott. A SZIE Kosáry Domokos Könyvtár és Levéltár Az Egyetem szolgálatában című programsorozata keretében a Magyar Tudományos Művek Tárát  bemutató programot rendezett március 10-én Gödöllőn, amit nagy érdeklődés kísért.

A résztvevőket köszöntve dr. Solti László rektor, akadémikus nagyrabecsülését fejezte ki a könyvtári munkáért, amihez az MTMT működése is kapcsolható. Kiemelte, hogy a tudományos művek tára közhiteles, megbízható adatbázisként segíti a tudományos teljesítmény megállapítását, amire mindennapos igény jelentkezik a felsőoktatási intézmények működésében.

Az MTMT indulásáról, céljairól, eddigi eredményeiről, az intézményi szervezési kérdésekről, intézményi felhasználásáról és a fejlesztésekről dr. Makara B. Gábor neuroendokrinológus, akadémikus, az MTMT Felügyelő Testületének elnöke tartott minden részletre kiterjedő előadást. Előadásának anyaga a következő helyről letölthető: http://dis.gau.hu/esemeny/10dr-makarab-gabor-akademikus-eloadasa

Az MTMT-vel kapcsolatos eddigi és további egyetemi feladatokról, a szervezeti rend kialakításáról, a részleg-adminisztrátorok munkájáról HáromszékiVirág Fruzsina intézményi adminisztrátor (SZIE KDKL) tartott tájékoztatást.

Érdekesség, hogy az előadás után pár nappal dr. Makara B. Gábor Széchenyi-díjat vett át a Parlamentben.