Karrieriroda és konferencia

Október 24-én a Szent István Egyetem gödöllői kampuszán is megnyitotta a Karrierirodát dr. Solti László rektor. Az ünnepségre a Diplomán innen és diplomán túl című konferenciát megelőzően került sor. Mindkét esemény A képzés munkaerő-piaci relevanciájának erősítése komplex intézményi és hallgatói szolgáltatásfejlesztési programokkal című, a TÁMOP-4.1.1 pályázat keretében megvalósuló projekt része.

A Diplomás Pályakövető Rendszert (DPR) működtetve az egyetem évről évre felkeresi a jelenlegi és a végzett hallgatóit, véleményüket kérve tanulmányaikról és a diploma megszerzése utáni szakmai életükről. Az egyetem számára fontos, hogy ismerje az intézmény hallgatóinak motivációját és elégedettségét. Ezek mentén tudják ugyanis a jelenlegi képzési programjukban a szükséges változtatásokat megalapozni. Az aktív hallgatók mellett, a már végzett diákok karrierútja is fontos információval szolgál számukra.

A pályázat segítségével kari szintű karrieriroda-hálózat kiépítésére, egységes egyetemi szervezetté történő kialakítására és pilot programok lebonyolítására is lehetőség nyílt. Az egyetem valamennyi kampuszán működő irodák az adott karok profiljának, képzési területének megfelelően segítik a hallgatók elhelyezkedését a munkaerőpiacon. Biztosítják a kapcsolatfelvételt a hallgatók és az üzleti, intézményi szféra között, valamint tudatos karriertervezéssel egy olyan elhelyezkedési kultúra meghonosítása a céljuk, melyben a hallgatók a szaktudásuknak és érdeklődési területüknek megfelelő álláshoz juthatnak.

Az ugyancsak a projekt által támogatott tehetséggondozás elősegíti a tehetségek felismerését, fejlesztését. A Szent István Egyetem számára a hallgatói utánpótlás biztosítása, a képzés színvonalának fejlesztése, az innen kikerülő hallgatók elhelyezkedési esélyeinek javítása az intézmény jövője szempontjából alapvető fontosságú.

Európa nyugati felében, valamint a tengerentúlon már jó ideje léteznek kiépített, hatékony alumni rendszerek, melyek a végzett hallgatók és alma materük kölcsönösen előnyös együttműködését teszik lehetővé. Hazánkban az alumni szolgáltatás eddig gyerekcipőben járt. Egy-két kivételtől eltekintve, a volt hallgatókkal való kapcsolattartás kizárólag lelkes oktatók egyéni teljesítményeihez volt kötve, pusztán az utóbbi pár évben indultak meg az egyetemek-főiskolák által nyújtott „intézményesített” alumni szolgáltatások. A SZIE ALUMNI rendszerének alapvető célja a volt hallgatókkal való kapcsolat megtartása, mely egyszerre szolgálja a volt hallgatók és az egyetem érdekeit.

Bővebb információk: http://dpr.szie.hu; http://www.karrieriroda.szie.hu; http://alumni.szie.hu www.tehetséggondozas.szie.hu

Balázs Gusztáv felvételei