Ünnepváró hangulatban a Gazdasági Kar
Hagyományteremtő szándékkal indították útjára tavaly decemberben az első művelődésszervező hallgatók az akkor még főiskolai karon a Főiskolai KARácsonyt. Azóta sok minden változott. A főiskolai karból a Szent István Egyetem Gazdasági Kara lett, s az első művelődésszervező szakirányos andragógia szakos hallgatók is kiröpültek az Alma Materből, de olyan örökséget hagytak maguk után, amit illik továbbvinni.
KRUPINCZA MARIANN
Gazdasági Kar
Az ünnepekhez közeledve a művelődésszervezők maroknyi csapata ismét kellemes, ünnepváró hangulatot próbált varázsolni a békéscsabai kar falai közé. A Kari Karácsony kétnapos program során december 7-én és 8-án számos érdekes és tartalmas programmal várták a szervezők hallgatótársaikat és oktatóikat.
Hétfőn, az óraközi szünetekben mindenkit vendégül láttak meleg teával és finom süteményekkel. Az aulában kialakított teaházakban a látogatók kellemes környezetben ismerkedhettek meg négy különböző nemzet (angol, indiai, kínai, orosz) sajátosságaival, zenéjével, tájaival és teakülönlegességeivel. A teázás és a jó hangulat mellé meglepetésekkel is készültek a szervezők, mézeskalács és TEA-TOTÓ is fogadta a szorgalmi időszakban megfáradtakat.
Délután kézműveskedésre várták az ügyeskedni és kikapcsolódni vágyókat. Az itt elkészült mézeskalács- és fenyőfadíszek, koszorúk és ajtódíszek, szép ajándékok lehetnek, s meghittebbé tehetik az otthonok ünnepi hangulatát.
Esti levezetésként együtt zárták le a félévet a Club 222-ben a bulizni vágyók.
Másnap reggel nyolctól a versengésé és a könnyed játéké volt a főszerep. Minden szak a rá jellemző módon ékesítette fel saját kis karácsonyfáját, melyek közül a legötletesebbeket megjutalmazta a zsűri. A fődíjat az andragógia szak fája érdemelte ki. Szintén reggel nyolctól tekinthették meg az érdeklődők a már előre meghirdetett FIRK-ÁSZ versenyre beérkezett alkotásokból nyíló kiállítást. A felhívásra órai firkák, rajzok fénymásolatát várták a szervezők. A legjobb firkászt közönségszavazás útján választották meg. A szavazók döntése alapján Varga Mihály (andragógia I.), Vasas György Péter (banki szakügyintéző I.) és Kovács Ágnes (pénzügy II.) vehették át az „Év firkásza" címet.
Az eredményhirdetést és díjkiosztást követően a Kemény Gábor Szakképző Iskola Gitárklubjának zenés műsorával zárult a kétnapos rendezvény.
A szervezők, akiket a hallgatói önkormányzat és a kar vezetése támogatott a rendezvények megvalósításában, remélik, hogy a két nap alatt az érdeklődők ki tudtak szakadni a közelgő vizsgaidőszak terhei alól és igazi adventi, karácsonyváró hangulatba kerültek.
Tóth László felvételei